Yatak temizleme, halı temizleme, koltuk temizleme, oto koltuk temizleme, sert zemin temizleme, hijyen sprey ya da diğer ihtiyaçlarınız için POTEMA BAŞAKŞEHİR' den yandaki butona tıklayarak fiyat isteyebilirsiniz.
Fiyat Teklifi İste

Uzman Görüşleri >> Alerji Nedir?

ALERJİ - ALLERJİ NEDİR ve NASIL TEDAVİ EDİLEBİLİR, KORUNULABİLİNİR?

Alerji, vücudun özel bir maddeye karşı gösterdiği ters (kötü) tepkiyi açıklayan rahatsızlıktır. Alerjiye neden olan çoğu şey aslında zararlı değildir ve alerjisi olmayan insanlar üzerinde etki göstermez. Alerjik tepkimeyi harekete geçiren herhangi bir maddeye alerjik madde (alerjen) denir. Yaşam kalitesini etkilerler.

Birçok farklı alerjik madde türü vardır; bunlardan en yaygın üçü polen, ev toz akarı (mite - mayt) ve kuruyemişlerdir. Alerjik maddeler tüm canlı organizmalarda bulunan protein içerir ve tepkimeye neden olan da bu proteindir. Penisilin gibi bazı ilaçlar da alerjik tepkimeye neden olabilir. Bu ilaçlar protein içermezler ancak vücuttaki protein ile bir araya geldiklerinde tepkimeye neden olabilirler.

Alerjik hastalıklar; göz, deri, solunum ve sindirim sistemi gibi bir çok sistem ve organı etkilemektedir.

Alerjik hastalıkları ve bulgularını kısaca,

1. Alerjik rinit (saman nezlesi)

2. Alerjik konjonktivit

3. Alerjik bronş astması

4. Atopik dermatit

5. Ürtiker  (kurdeşen) - anjioödem

6. Alerjik gastroenteropati

7. Anafilaksi

8. İlaç alerjisi

Alerjik rinit; (en sık görülen alerjik hastalık)

Hapşırma, burun akıntısı (su gibi), burunda kaşıntı, tıkanıklık

Alerjik konjonktivit;

Gözlerde kaşıntı, kızarıklık, sulanma

Ürtiker,

Vücutta kaşıntı, deriden kabarık, kaşıntılı, kızarık lezyonlar.

Anafilaksi,

İç sıkıntısı, el ayasında ve ayaktabanında kaşınma, yaygın kaşıntı,    tansiyon düşüklüğü ve şok, soluk borusunda şişme ve nefes darlığı.

Alerjik şikayetlerin; yer,  mevsim(mevsimsel, yılboyu), çevre faktörleri ile ilişkisi, diğer aile üyelerinde benzer alerjik şikayetlerin (atopik bünye) görülmesi gibi özellikleri de önem taşımaktadır.

Yatak temizleme, halı temizleme, koltuk temizleme, oto koltuk temizleme, sert zemin temizleme, hijyen sprey ya da diğer ihtiyaçlarınız için POTEMA BAŞAKŞEHİR' den yandaki butona tıklayarak fiyat isteyebilirsiniz.
Fiyat Teklifi İste
Copyrights © 2017 potemabasaksehir.com | Tasarım ve Programlama Marmara Bilgisayar
Online:3  Bugün:14  Bu Ay:652  Bu Yıl:13896  Toplam:43603